Zdrada to bolesne doświadczenie i bardzo często przyczyna rozwodów. Wielu zranionych małżonków decyduje się dowieść przed sądem winy drugiej strony, jednak nie każdy wie jak zdobyć dowody zdrady bez łamania prawa. W poniższym artykule omówimy jak w sposób legalny dowieść niewierności oraz jakie znaczenie ma na tym polu legalność usług detektywistycznych.
Wielu zdradzonych małżonków decyduje się dowieść przed sądem, że zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego nastąpił z winy drugiej strony. Niekiedy chodzi o możliwość ubiegania się o alimenty, a niekiedy o samo poczucie sprawiedliwości. Niezależnie jednak od pobudek, podczas rozprawy należy dowieść, że współmałżonek nie był wierny. Dlatego tak ważne są legalne metody zbierania dowodów zdrady.
Dowody na niewierność można pozyskać na wiele sposobów. Zdrady dowodzić mogą na przykład:
Jeszcze inną, w pełni legalną metodą zbierania dowodów zdrady, jest pozyskanie zeznań świadków. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że sąd weźmie je co prawda pod uwagę, ale raczej nie przesądzą one o rozstrzygnięciu sprawy. Mogą jednak stanowić potwierdzenie zebranego materiału dowodowego.
W tym miejscu nasuwa się pytanie o to, jak zdobyć dowody zdrady nie łamiąc prawa? Działanie na własną rękę, szczególnie jeżeli zdradzony małżonek działa, kierując się emocjami, niesie za sobą ryzyko podjęcia nielegalnych czynności. Co więcej, dana osoba może naruszyć prawo zupełnie nieświadomie. Nie każdy jest bowiem zaznajomiony ze wszystkimi aktualnymi przepisami.
Jak zatem zdobyć wiarygodny materiał dowodowy postępując w pełni legalnie? Najbezpieczniej działać w porozumieniu z prawnikiem lub skorzystać z usług prywatnego detektywa. Specjaliści, którym sprawy rozwodowe nie są obce, podpowiedzą jakie kroki można podjąć, a jakich należy zaprzestać.
W pewnych sytuacjach zdradzany małżonek może też samodzielnie pozyskać legalne dowody zdrady, do których dostępu nie ma detektyw ani prawnik. Za dobry przykład posłużyć mogą billingi z sieci komórkowej, jeżeli małżonkowie mają wspólne telefony. Zainstalowanie kamery lub urządzenia w aucie objętym wspólnotą majątkową również nie będzie stanowiło naruszenia prawa. Trzeba jednak pamiętać, że legalne metody zbierania dowodów zdrady wymagają dużej rozwagi i zachowania należytej dyskrecji. Jeżeli zdradzający małżonek zachowuje należytą ostrożność, samodzielne działania nie zawsze będą skuteczne.
Każdy, kto chce udowodnić zdradę małżonka przed sądem, zapewne liczy się z tym, że może to wymagać działań wątpliwych pod względem etycznym oraz prawnym. Dlatego, aby uniknąć ewentualnych konsekwencji i naruszenia prawa, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalisty. Podstawową metodą stosowaną przez prywatnych detektywów pozyskujących dowody zdrady, jest obserwacja podejrzanego małżonka oraz rejestracja wszystkich podejrzanych zachowań. Ze wszystkich podjętych działań sporządzany jest następnie raport, który można przedstawić podczas rozprawy sądowej.
Teoretycznie, aby wykazać zdradę, można przedstawić wszelkie zebrane dowody, niezależnie od tego, czy są one legalne, czy nie. Inną kwestią jest już, jakie będą następstwa takiego działania. Być może zdradzonemu małżonkowi uda dowieść się niewierności partnera, ale trzeba liczyć się w takiej sytuacji z ryzykiem odrębnego pozwu o naruszenie dóbr osobistych.
Jakie dowody mogą zatem stanowić naruszenie prawa? Mowa tu na przykład o wydrukach z urządzenia GPS, które zostało zamontowane bez wiedzy małżonka w aucie stanowiącym jego odrębną własność, czy o też o nagraniach rozmów, jeżeli zostały zarejestrowane bez wiedzy uczestniczących w nich osób. Ich poinformowanie z logicznego punktu widzenia nie miałoby najmniejszego sensu, jeżeli chodzi o pozyskanie dowodów.
Należy jednak pamiętać, że podsłuchiwanie rozmów i korzystanie z urządzeń szpiegujących w większości przypadków nie jest legalnym działaniem. Podobnie rzecz ma się, jeżeli chodzi o screeny prywatnej korespondencji z komunikatorów społecznościowych. Nierzadko jednoznacznie dowodzą zdrady, ale wgląd do ich treści stanowi naruszenie prywatności małżonka, szczególnie jeżeli wymaga złamania hasła.
Legalne metody zbierania dowodów zdrady mogą się wydawać mniej skuteczne, ale czy faktycznie warto dowodzić zdrady małżeńskiej za wszelką cenę? Należy się zastanowić czy ewentualne konsekwencje naruszenia dóbr osobistych faktycznie zostaną zrekompensowane przez orzeczenie winy małżonka za rozpad małżeństwa. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być skorzystanie z usług agencji detektywistycznej.
Aby pozyskać wiarygodne dowody zdrady, które będzie można przedstawić przed sądem, warto skorzystać z pomocy prywatnego detektywa. Mając na względzie legalność usług detektywistycznych, takie wsparcie może okazać się kluczowe dla sprawy.
Skorzystanie z usług prywatnego detektywa jest najbezpieczniejszym sposobem na pozyskanie wiarygodnego, a jednocześnie legalnego materiału dowodowego, który będzie można przedstawić przed sądem. Raport z przeprowadzonego śledztwa może jak najbardziej stanowić dowód w sprawie. Dla sądu jest to niezależne, obiektywne, a jednocześnie wiarygodne źródło informacji. Prywatny detektyw podejmuje bowiem działania zgodnie z przepisami prawa, dzięki czemu klient zyskuje w pełni legalny materiał dowodowy, bez ryzyka ponoszenia żadnych dodatkowych konsekwencji.